wtorek, 5 listopada 2013

Recepta na szczęście

 Jedno jest pewne: szczęście pochodzi od wewnątrz. Zaraz to udowodnię.
Szczęście to coś czego wszyscy ludzie pragniemy, definiując je każdy na swój sposób - i tu zaczyna się zabawa w poszukiwanie szczęścia.
Najczęściej szczęście jest definiowane pozytywną emocją, dobrym samopoczuciem,  spełnianiem  marzeń lub.... wypełnianiem planów i osiąganiem celów. W każdym  przypadku to każdy z nas wyznacza co jest dla niego szczęściem, więc dlaczego by nie osiągnąć swojego szczęścia???
Zazwyczaj szczęście to cel ambitny, dla którego, w naszej mentalności, musimy się poświęcić, coś co jest trudne  i żeby je osiągnąć należy być precyzyjnym. Otóż to - precyzja! Precyzja jest ważna zarówno na etapie wyznaczania sobie swojego szczęścia. Myślę tutaj o wszelkich możliwych detalach które wg nas stanowią szczęście - od samopoczucia po obraz, a wszystko ze szczegółami.
Drugi krok to odpowiedź na pytanie i podjęcie decyzji przez każdego z nas "czy podejmuję się osiągnięcia szczęścia?". Już podjęcie pozytywnej decyzji przybliża nas do osiągnięcia szczęścia.
Następnie potrzebna jest konsekwencja, dzięki której codziennie będziemy wykonywać wszystkie czynności precyzyjnie, patrząc przez pryzmat naszego szczęścia. Nieważne co się wydarza, zawsze pozostajemy wierni swojemu szczęściu. W międzyczasie osiągamy coraz większą precyzję w wykonywaniu wszystkich czynności : od porannego wstawania i przygotowywania się do wyjścia do pracy po realizację najbardziej wymagających projektów. Nabywamy umiejętności i nawyki, dla pragnienia szczęścia. Tutaj nie jest ważne czy wykonywana przez nas czynność jest na pierwszym miejscu w skali priorytetów czy na ostatnim, wszystko wykonujmy z precyzją i konsekwencją, mając w tyle głowy wizję naszego szczęścia.
Łatwiej jest osiągać szczęście pracując nad sobą poprzez ćwiczenie precyzji i konsekwencji widząc we wszystkim co robimy szczęście innych ludzi - to już "przedmieście szczęścia".
W ten sposób, nieopatrznie, powstaję wartość: "czynienie dobra, jak najlepiej potrafię, na rzecz innych ludzi". ....Do tego dodać garść entuzjazmu i szczęście gotowe.
POWODZENIA!!!

rys. źródło: www.we-dwoje.pl

Cytat tygodnia:
w NATURZE CZŁOWIEKA TKWI COŚ INTRYGUUJĄCEGO, GDYŻ FAKTEM JEST, ŻE LUDZIE ODNOSZĄCY NAJWIĘKSZE SUKCESY WKŁADAJA WIĘCEJ PRACY W ŚWIADCZENIE USŁUG, KTÓRE MAJĄ PRZYDAĆ SIĘ INNYM, NIŻ GDYBY ROBILI TO TYLKO DLA PIENIĘDZY.
Napoleon Hill
1 komentarz:

  1. Tak wygląda z pewnością szczęście osoby zdyscyplinowanej, czerpiącej radośc z tworzenia, a szczegolnie dla innych.
    Jeśli jednak przypomnimy sobie raj z ulotek Świadków Jehowy, a i ten z Biblii, to jest zupełnie nieprzystający. Raj tam sugerowany to nieskończony świat nicnierobienia.
    Szanowna Pani AŻ mnie po drodze z Twoim szczęściem, ale taka definicja jest przyciasna dla większości ludzi, szukamy jej dalej ... na piśmie?
    plus

    OdpowiedzUsuń